خانه / جامعه / نماز جمعه مظهر وحدت مسلمین و شکوه وعظمت اسلام است

نماز جمعه مظهر وحدت مسلمین و شکوه وعظمت اسلام است

خطبه های نماز جمعه 6 مرداد 1396
امام جمعه قادرآباد : نماز جمعه مظهر وحدت مسلمین و شکوه وعظمت اسلام است

نماز جمعه این هفته با حضور گروه های مختلف مردم وبه امامت حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه قادرآباد در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمد حسینی امام جمعه قادرآباد درباره نقش تقوا گفت: تقوا عامل اصلی تقویت اراده و مالکیت نفس است که نقش عمده ای در ترک گناه و عادات ناپسند دارد.

امام جمعه قادرآباد با توجه سالروز اقامه نمازجمعه گفت: نماز جمعه دارای جایگاه والایی است نه تنها یک عبادت بلکه مظهر وحدت مسلمین و شکوه وعظمت اسلام می باشد.

وی در ادامه گفت : نمازجمعه نمایش وحدت و قدرت مسلمانان و میعاد نمازگزاران مومن است حسینی درباره تحریم های اخیر امریکا علیه کشورمان گفت:امریکای جنایتکار تحریم های طاقت فرسایی راعلیه نظام جمهوری اسلامی تحمیل نموده که ایناقدام امریکا باید توسط دولتمردان پاسخ متقابل داده شود.

خطیب جمعه قادرآباد درباره بزرگداشت احمد بن موسی شاهچراغ گفت:.از احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) در چهار مورد هجرت، جهاد، شهادت و ولایت مداری به عنوان الگوی برتر یاد شده است وی افزود:فرهنگ ولایت مداری، دفاع از ولایت و پایمردی بر ارزش ها جزو درس های نسخ نشده اهل بیت (ع) است که از حضرت شاهچراغ (ع) در این زمینه ها به عنوان نمونه بارز اجتماعی یاد می شود.

حسینی اشاره ای نیز به 9مردادماه سالروز اهداخون نمودوگفت: اهدای خون سالم و مستمر اهدای زندگی است و علاوه بر تامین سلامت فردی اهدا کننده، نیازهای همنوعان دیگر را نیز بر آورده می سازد.

وی افزود: ” اهدای خون ” یعنی اهدای زندگی، یعنی اهدای امید، اهدای عشق و محبت و برادری، یعنی بخشیدن چند قطره خون و دریافت کردن بهشت برین خداوند مهربان است.

امام جمعه قادراباد اشاره ای نیز به سالگرد رحلت آیت الله مشکینی نمود و گفت: ایت الله مشکینی استاد اخلاق و قرآن شناسی و فردی ولایت مدار، متواضع،نوگرا،انتقادپذیر بود وی در ادامه افزود: آیت الله مشکینی افراد بسیاری را هدایت کرد و در مسیر خدمت به اهل بیت و گسترش اخلاقیات حرکت نمود .

درباره ی saman

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *